mail login

Přednáška o odboji pro žáky 2.st. dne 9.4.2019

Přednáška, kterou povede Mgr.Petřík začne již první vyučovací hodinu v 7:55. Pro 6. a 7. třídu je plánovaná přednáška o zahraničním odboji obecně (45 min.)- ČESKOSLOVENSKÝ ZAHRANIČNÍ ODBOJ 1939 - 45. Přehled zahraničního odboje od Polska, přes Francii a bitvu o Británii a boje v severní Africe a na Blízkém východě po boje v SSSR a osvobození Československa. Zmíněny budou i paradesantní výsadky a role Vládního vojska.
Přednáška se bude konat v 6. třídě.
Pro žáky 8. a 9. třídy je plánovaná dvouhodinová přednáška(8:50 - 10:40) s obecným úvodem (podobně jako pro 6. a 7. třídu) a zaměřením na naše letce ve Velké Británii.Osudy našich letců na všech frontách. Kromě bojového nasazení budou zmíněny i aspekty běžné života v exilu i podmínky v zajateckých táborech a poválečná perzekuce. Přednáška se bude konat v 9.třídě.
Akce je organizována ve spolupráci s Komunitním centrem pro válečné veterány Brno.
Po ukončení přednášky v 10.45 h odejdou žáci ŽP na pietní akt při příležitosti blížícího se výročí osvobození.
Srdečně zveme i místní občany.
Škola předem děkuje p. Petříkovi za možnost uskutečnění přednášky pro žáky.